Pāriet uz galveno saturu
  • LAT
  • ENG
dabīgās kosmētikas veikals internetā zīmols Green Wing
  • Sākums
  • Veikals
    • Veikals
    • Piegāde
    • Lietošanas noteikumi
    • Privātuma politika
  • Blogs
  • Kontakti
  • BUJ

Ēteriskās eļļas telpu aromatizēšanai

2. decembris, 2021 pl. 22:04, Nav komentāru
Šajā rakstā uzzināsi visu par telpu aromatizēšanu ar ēteriskajām eļļām, kas jāievēro un kādu aprīkojumu labāk izmantot. Šeit ieteikšu arī vairākas ēteriskās eļļas lietošanai aromātiskajās lampiņās un difuzoros.

Ja izmantosi aromlampu vai smaržu pulverizatoru (difuzoru), ievēro dažus principus:

  • izvairies pastāvīgi lietot lielas smaržu devas;
  • vienas dienas laikā nemaini smaržu maisījumu;
  • veic aromatizēšanas pārtraukumus;
  • katru telpu dzīvoklī vai mājā nearomatizē ar citu smaržu;
  • ja smaržas lieto ilgstoši, to devai jābūt tik mazai, lai tās nevarētu apzināti sajust, bet tikai neapzināti uztvert;
  • jo intensīvāka smarža, jo mazāks eļļas daudzums nepieciešams. Nepastāv nekādas noteiktas normas, nāksies vien eksperimentēt.

Visizplatītākā metode telpu aromatizēšanai ir ar aromlampu. Tās darbība balstās uz ēteriskās eļļas uzkaršanas principu, jo smarža siltuma ietekmē ātrāk atraisās un izplatās gaisā. Eļļu iepilina vai nu trauciņā ar ūdeni (karsts ūdens paātrina izgarošanas sākšanos), vai arī tīrā veidā īpašā traukā, kurš atrodas pietiekami tālu no siltuma avota (spuldzes vai sveces liesmas), lai eļļa nevarētu uzliesmot. aromlampa ēterisko eļļu lietošana telpu aromāts

Aromlampu un aromatizēšanas priekšmetu piedāvājums ir ļoti plašs. Tiem ir dažādas formas, tie ir no dažādiem materiāliem, to kvalitāte un cenas ir atšķirīgas. Labas aromlampas ir konstruētas tā, lai ūdens tajās nevarētu sākt vārīties, bet tikai uzkarstu. Attēlā māla aromlampiņa no Daugmales keramikas.

Viena no lētākajām metodēm gaisa aromatizēšanai ir smaržakmeņi - atšķirīgu formu objekti no māla ēteriskās eļļas uzsūkšanai. Smaržakmens jānovieto vietā, kur labi cirkulē gaiss: ziemas laikā - uz elektriskā gaisa sildītāja vai tā priekšā, līdzās gaisa mitrinātājam vai uz apkures radiatoriem, vasarā - uz palodzes (ļoti labi funkcionē, ka apvieno ēterisko un pretinsektu eļļu). Smaržakmens priekšrocība ir tāda, ka to var novietot jebkur: uz rakstāmgalda, blakus gultai, drēbju skapī, tualetē. Tas ļoti labi uzsūc šķidrumu un var uzņemt līdz 2 ml ēterisko eļļu, kā arī izplata smaržu tik ilgi, līdz tā pilnībā izgaisusi. Izmantojot ilgnoturīgas smaržas, tas var smaržot dienām ilgi. Smaržakmens trūkums ir tāds, ka vienreiz iesamržināts ar kādu smaržu, tas to saglabās, jo ēteriskās eļļas pilnībā neizgaist. Tātad smaržakmenim vienmēr jāuzpilina viens un tas pats smaržu maisījums vai arī viena veida smaržas, piemēram, citrusaugu, koksnes vai ziedu. Ieteicamā smaržvielas deva: līdz 10 pilieniem.māla aplīši ēterisko eļļu uzpilināšanai

Elektriskie smaržakmeņi uzkarst apmēram līdz 40ºC temperatūrai. To formas mēdz būt dažādas, piemēram, plakanas vai lodveida. Tiem nav nepieciešams ūdens, un tādēļ tos var novietot visur, kur nav iespējams lietot sveces. Ieteicamā smaržvielas deva: līdz 10 pilieniem vidēji lielai dzīvojamai telpai (līdz 30 m2).

Smaržu ventilators ir piemērots lietošanai visur, kur nav iespējams izmantot sveces un ir nepieciešama ilgstoša aromatizēšana. Ierīces iekšpusē atrodas šķidrumu uzsūcošs filtrs, kuru var nomainīt. Uz šī filtra pilina ēteriskās eļļas. Virs tā atrodas klusi funkcionējošs ventilators, kuru var noregulēt uz lielāku vai mazāku ātrumu. Ja maināt smaržas, piemēram, no svaigām, citronīgām smaržām un siltām, pēc koksnes smaržojošām, tad ikreiz nomainiet veco filtru ar jaunu, jo ēteriskās eļļas nekad pilnībā neizgaro un vienmēr atstāj savu "pēcsmaržu". aromlampa difūzeris ēterisko eļļu aromātu izsmidzinātājs gaisā

Veikalos ir nopērkami arī izsmidzinošie aromatizatori, ko vienkārši iesprauž elektrības rozetē. To galvenās priekšrocības: tas ir parocīgs, neliels, smaržvielas rezervuārs ir viegli nomaināms, aromatizē telpas dienām ilgi. Savukārt smaržu strūklakas gan mitrina gaisu, gan piesātina to ar ētriskājām eļļām. Smaržu strūklakas ir aprīkotas ar sūkni, kurš nodrošina nepārtrauktu ūdens cirkulāciju. Lai aromatizētu līdz 50 m2 lielu telpu, pietiek pat ar 5 - 6 eļļas pilieniem, turklāt aromatizēšana notiek ļoti ātri.

Ziemas mēnešos raksturīgi regulāri saaukstēšanās slimību viļņi, tāpēc gaisu telpās nepieciešams pēc iespējas biežāk dezinficēt. Te noderēs citrona, citronzāles, eikalipta, kanēļa, rozmarīna, tējaskoka vai timiāna ētriskās eļļas, kam piemīt dezinficējošas īpašības.

Insektus atvairīs ciedra, citronzāles, eikalipta, ģerānijas, mētras un pačūlijas ēteriskās eļļas.

Traucējošus aromātus neitralizē apelsīns, citrons, citronzāle, izops, kadžeputs, kanēlis, lavanda vai mētra. Savukārt enerģētiskās svārstības neitralizē egle, kadiķis, mirte, priede, salvija un vīraks.

Ja vēlies atsvaidzināt gaisu telpā, tad noderēs ēteriskās eļļas ar dezodorējošām īpašībām - citrons, citronzāle, egle, egļu skujas, eikalipts, kalnu priede, laims, lavanda un salvija.

Ja vēlaties lietot ēteriskās eļļas pastāvīgi ārstēšanās nolūkos, nevis tikai reizēm telpu aromatizēšanai vai kā dabas parfīmu, tad ļoti svarīgi ir ievērot drošības noteikumus.


Nav komentāru

Komentēt







ābeļu ziedūdens ābeļziedu toniks maigai jutīgai ādai

rožu ziedūdens rožūdens ražots latvijā dabisks

lavandas ziedūdens ādas kopšnanai nomierinošs dabīgs

ceriņu ziedūdens taukainas ādas kopšanai sejai

vīgriežu ziedūdens problemātiskai ādai nomierina, noņem niezi

meža aveņu mitrinošs toniks ziedūdens dabiskā kosmētika

kumelīšu ziedūdens produkts jutīgas ādas mazuļa kopšnanai tīrīšanai

smiltsērkšķu produkts mitrinošs kopjošs toniks sausai ādai

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.

Green Wing Paleo Skincare